Rekrutacja

,,Gdybyś poszukiwał motywacji, żeby przyłączyć się do nas, oto nasze powody, dla których przychodzimy co tydzień na zbiórki”

Na zdjęciu tablica z zapiskami z zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień.
Zapraszamy! 😀

Zbiórki sobota 9.00 ul. PCK 2/8.

Nie będzie łatwo, nie będzie nudo!

Czytając o Nas robisz kolejny krok na Twojej drodze do wstąpienia w szeregi Strzelca. Jaki był pierwszy krok? Znalazłeś Nas – masz inicjatywę, możliwości i chęci robić coś ponadprzeciętnego? Sprawdź, co możesz z Nami osiągnąć – zapraszamy do wspólnej przygody, do zawierania nowych trwałych przyjaźni, do wypełniania patriotycznych obowiązków, do szkolenia.

Jak krok po kroku zostać Strzelcem?

Umów się na spotkanie telefonicznie, mailem czy też poprzez FB. Zabierz ze sobą dokument tożsamości. A jeśli jesteś niepełnoletni, przyjdź do naszej siedziby z pełnoprawnym opiekunem.

W jakim wieku można wstąpić do Strzelca?

W każdym, jednak nie wcześniej niż po ukończeniu 14 roku życia.

O co chodzi z tym Strzelcem?

Od początku istnienia naszym celem statutowym, jako organizacji proobronnej, jest szkolenie proobronne dzieci i młodzieży oraz dorosłych, przygotowujące ich m.in.: do służby w Wojsku Polskim, Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej, Obronie Cywilnej czy po prostu do bycia świadomym i odpowiedzialnym obywatelem. Poprzez kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodych ludzi, kształtowanie świadomości patriotycznej i społecznej, przygotowujemy naszych członków do życia w społeczeństwie obywatelskim. Jesteśmy apolityczną organizacją non-profit, a naszym celem nadrzędnym jest wychowywanie młodego pokolenia Polaków gotowych pełnić służbę Ojczyźnie.

Wolontariat – to nasza forma pracy na rzecz Strzelca i społeczeństwa. Już od ponad 25 lat poświęcamy nasz wolny czas na wychowanie nowego, odpowiedzialnego pokolenia Polaków.

Po co mi to wszystko? Co daje bycie w Strzelcu?

Już od ponad 25 lat poświęcamy nasz wolny czas na wychowanie nowego, odpowiedzialnego pokolenia Polaków. Członkostwo w Strzelcu to nie tylko wolontariat, lecz przede wszystkim przygotowanie do życia w społeczeństwie obywatelskim i czynnego uczestniczenia w nim. Bycie wśród Nas, daje Wam możliwość zdobycia cennych umiejętności, które są ważne w naszym życiu. Ponadto uczymy samodzielności, zaradności, odpowiedzialności, chęci niesienia pomocy innym, punktualności, działania w grupie i dobrej organizacji pracy.

Bycie Strzelcem umożlwia zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych podczas rektutacji do struktur służb i do szkół mundurowych/wojskowych. Podczas zajęć w Strzelcu masz możliwość niemal bezpłatnego zdobycia umiejętności, doświadczeń i uprawnień. Bycie członkiem Strzelca daje dużo satysfakcji oraz adrenaliny. Będąc w Strzelcu stajesz się jednocześnie topografem, ratownikiem medycznym, strzelcem, menedżerem, opiekunem, patriotą i wychowawcą. Dzięki Nam dowiesz się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu – tym prawdziwym.

Strzelec to przygoda, którą należy przeżyć.  Strzelec to  masa wrażeń, wspomnień i przyjaźni na całe życie. Strzelec przygotowuje do wejścia w dorosłe życie. Członkostwo w Strzelcu rozwinie nasze umiejętności i pozwoli lepiej poznać siebie i swoje możliwości, nauczy jak pokonywać własne ograniczenia. Strzelec kształtuje samodzielnie myślącego i odpowiedzialnego obywatela.

Ile kosztuje i ile czasu zajmuje Strzelec?

Zbiórki odbywają są w każdą sobotę od godz. 9.00 do ok godz. 16.00. W ciągu tygodnia szkolenia organizowane są sporadycznie. Planujemy również przeprowadzanie doraźnych „akcji alarmowych” w przyszłości. W okresie wakacyjnym i zimowym organizowane są różnego rodzaju obozy, rajdy, szkolenia – zarówno w lokalnie, jak i poza siedzibą Strzelca. Za „Strzelca” nie płacisz –  na pewno nie tak, jak za zajęcia dodatkowe typu: angielski, koszykówka, taniec. Miesięczny  koszt to składka członkowska w wysokości 10 zł oraz jednorazowe wpisowe – 30 zł. Na początek otrzymasz od nas umundurowanie i wyposażenie, które z czasem nabywane jest przez zdeterminowanych Strzelców we własnym zakresie (na minimum wyposażenia składa się: mundur wz.2010, beret zielony oraz kurtka zimowa).

Przyjdź – Zobacz – Zostań z nami 

ZAPRASZAMY

Umów się na spotkanie telefonicznie, mailem czy też poprzez FB. Zabierz ze sobą dokument tożsamości. A jeśli jesteś niepełnoletni przyjdź z pełnoprawnym opiekunem.