„Pomoc dla Ukrainy”

Na prośbę Urzędu Miasta włączyliśmy się w akcje niesienia pomocy dla Ukrainy. ,,Całym sercem jesteśmy z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, których dosięgło nieszczęście wojny. W pełni się z nimi solidaryzujemy. Obok potrzebnych wyrazów wsparcia chcemy jednak przede wszystkim zapewnić mieszkańcom i uchodźcom Ukrainy realną pomoc – mówił podczas konferencji prezydent Marcin Witko. „Pomoc dla Ukrainy” będzie prowadzona na kilku płaszczyznach. Za wysyłki zebranych produktów odpowiedzialny jest ZDiUM. Produkty będą paletowane i wysyłane do punktu zbornego w Łodzi. Na tę chwilę nie wiemy na jakie trudności napotka transport pomocowy na Ukrainę. Sytuacja jest dynamiczna i trzeba ją śledzić. Miasto uruchamia dodatkowe punkty zbiórek we wszystkich szkołach podstawowych. Będą one prowadzone od 13 do 15. W godzinach popołudniowych od 16 do 18 rzeczy będzie można przynosić na przystań miejską ( do siedziby naszego stowarzyszenia ul.PCK 2/8) i do Straży Miejskiej. Koordynacją tym zakresem pomocy zajmą się Strzelcy z tomaszowskiej Jednostki Strzeleckiej 1002.

https://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/jak-bedzie-wygladac-pomoc-uchodzcom-w-tomaszowie-mazowieckim-briefing-prezydenta/?fbclid=IwAR0fFJNODTAcDWFo5u6or6xFjThhukCUIm1wf2TXl1Qbf8nNAzIrEj-Tu9E

Warto nadmienić ze zostaliśmy jako jedyne stowarzyszenie zaproszenie na spotkanie robocze a także na briefing prasowy. Jak powiedział sam Prezydent Miasta ,, na nasze stowarzyszeni zawsze można liczyć”

Ten wpis został opublikowany w kategorii ZS ,,STRZELEC" OSW. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.