Walny Zjazd Delegatów

10 grudnia 2022 roku odbył się w Nowym Sączu 12 Walny Zjazd Delegatów Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej.

W Zjeździe wzięło udział ponad 100 delegatów z ponad 40 Jednostek Strzeleckich a z naszej Jednostki udało się na Zjazd łącznie 11 Strzelców co świadczy o sile naszej Jednostki w strukturach Związku.

Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności a delegaci jednomyślnie je przyjęli.

Została wybrana nowa Komisja Rewizyjna, Strzelecki Sąd Honorowy, a przede wszystkim Komendant Główny wraz z Zarządem-Naczelną Radą Strzelecką.

Do Zarządu – Naczelnej Rady Strzeleckiej zostało wybranych 3 strzelców z naszej Jednostki Strzeleckiej:

insp. ZS Monika Malczewska‼️

mł.insp. ZS Dominik Adamkiewicz ‼️

a insp. ZS Piotr Malczewski został II-gim zastępcą Komendanta Głównego‼️‼️

Nasi strzelcy otrzymali też wyróżnienia za długoletnią pracę Strzelecką.?️

,,Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję tak za poparcie jak i wszystkie prace organizacyjne i przygotowawcze do Zjazdu. Kolejne trzy lata będziemy dalej pracować nad poprawianiem tego co jeszcze nie działa tak jak należy.

Nasz Zarząd -Naczelna Rada Strzelecka to :

– 2 policjantów

– 4 żołnierzy zawodowych

– 3 nauczycieli

– 1 administracja publiczna

Dziś odpoczynek .Od poniedziałku do roboty.

Będziemy się koncentrować dalej na współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, bo to jest dla nas bardzo istotne. Mamy partnerską umowę proobornną i ona nam daje sporo możliwości. Będziemy chcieli rozbudowywać liczbę jednostek strzeleckich w szczególności w oparciu o ten model sądecko-grajewski, czyli współpracy ze szkołą tak, jak jest to tutaj. Chodzi o pozyskiwaniu tych ludzi do pracy z młodzieżą jeszcze na tym polu organizacji proobornnej w szkołach „mówi Komendant Główny bryg. ZS Sławomir Szczerkowski.

Po Zjeździe Strzelcy z naszej Jednostki Strzeleckiej udali się na cmentarz gdzie zapalili znicze na grobie pierwszego Dowódcy a zarazem założyciela Związku Strzeleckiego w Nowym Sączu po II Wojnie Światowej insp. ZS Janusza Szczerkowskiego.

Więcej zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii ZS ,,STRZELEC" OSW. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.